Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... autoturism
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

autoturism

am cumparat un autoturism inmatriculat , pe care apoi l-am inmatriculat pe mine si am luat alte numere.
dupa un timp acest autoturism mi-a fost retinut de politie pe motiv ca seria de caroserie ar fi fost schimbata de catre unul dintre fostii proprietari.
pot fi acuzat de punerea in circulatie a unui autoturism cu numere false?daca
numerele mi le-a dat RAR -ul?
~ Conținut șters la cerere ~