Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizia nr. 19/2011 a Inaltei Curti de Casatie si ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizia nr. 19/2011 a Inaltei Curti de Casatie si Justitie

Buna seara. As dori punctul d-voastra de vedere,in legatura cu Decizia 19,din 17-10-2011 a Inaltei Curti De Casatie Si Justitie.CNPP este obligata sa puna in aplicare aceasta decizie? Multumesc mult.
Discutam cel mai devreme dupa ce poate fi vizualizata pe site-ul ICCJ sau dupa publicarea ei in Monitorul Oficial. Reveniti in acest topic, nu deschideti unul nou, va rog frumos.
Decizia nr.19/2011 a ICCJ

[ link extern ]

Eu nu interpretez.
Carp Mircea a scris:
Decizia nr.19/2011 a ICCJ
[ link extern ]

Domnule Carp, orice decizie are trei parti: practica, considerente si dispozitiv.

Carp Mircea a scris:
Eu nu interpretez.

Deocamdata nu aveti ce.
Gabriela Pintea, Consilier juridic
V-as ruga sa ma anuntati in legatura cu aparitia Deciziei nr. 19 a ICCJ,in Monitorul Oficial. Sotia mea a lucrat in acord si nu i s-a luat in considerare adeverinta de la locul de munca.Va multumesc mult.
Am aflat ca Decizia 19 a ICCJ a fost publicata in Monitorul Oficial nr.824 din 22-11-2011. Credeti ca se va pune in aplicare? Va multumesc.