Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintarea unui club sportiv
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintarea unui club sportiv

Buna ziua,as dori sa aflu care sunt pasii pentru infiintarea unui club sportiv,mai exact cu ramura sportiva fotbal.O scoala de fotbal.Va multumesc
Se are în vedere O.G. nr. 26/2000 cu privire la asociatii si fundatii, Legea nr. 69/2000 a educatiei fizice si sportului si H.G. nr. 884/2001-regulamentul de aplicare a legii.
Aveti la urmatoarea adresa un set de pasi care trebuie urmati(chiar daca acolo se refera la alta ramura de sport decat cea dorita de dumneavostra) [ link extern ]
cesar17ciprian a scris:

Buna ziua,as dori sa aflu care sunt pasii pentru infiintarea unui club sportiv,mai exact cu ramura sportiva fotbal.O scoala de fotbal.Va multumesc

Ghid pentru înfiinţarea unui club sportiv
[ link extern ]