Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere revisal

care este ultima zi de transmitere revisal cu modificarea de salariu minim brut pe tara?????
03.01.2012 ... :):)
Am primit rapuns telefonic de la itm brasov.... 20 de zile
Nici nu exista un astfel de termen reglementat in HG nr.500/2011 ... spuneti-le sa citeasca mai bine acest act normativ ...

Art.4 alin.2 din Hg nr.500/2011 prevede:
Orice modificare a elementelor prevazute la art. 3 alin. (2) lit. a), c)—g) se inregistreaza in registru cel tarziu in ziua lucratoare anterioara implinirii termenului de 20 de zile lucratoare prevazut la art. 17 alin. (5) din Legea nr. 53/2003, republicata. Exceptie fac situatiile in care modificarile se produc ca urmare a unei hotarari judecatoresti sau ca efect al unui act normativ cand inregistrarea in registru se face in ziua in care angajatorul se prezuma, potrivit legii, ca a luat cunostinta de continutul acestora.
Hg 500/2011 art 3 si 4 si atr 17 CM
Art.17 C.mun. nu reglementeaza transmiterea prin REVISAL si nici art.3 din HG nr.500/2011 ... iar la art.4 se vede clar exprimarea legiuitorului in alin.2 al acelui articol.