Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general persoane juridice fara scop patrimonial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

persoane juridice fara scop patrimonial

Buna seara,

As dori sa stiu cine se incadreaza in categoria: persoane juridice fara scop patrimonial. Ma poate lamuri cineva?
In categoria persoane juridice fara scop patrimonial intra asociatiile, fundatiile sau alte organizatii de acest fel, partidele politice, patronatele, organizatiile sindicale, cultele religioase, alte persoane juridice înfiintate în baza unor legi speciale, in scopul desfasurarii de activitati fara scop patrimonial.
multumesc frumos