Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... model cerere de punere in executare a unei hotarari ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

model cerere de punere in executare a unei hotarari judecatoresti

Buna ziua,
As dori daca se poate un model de Cerere de punere in executare a unei hotarari judecatoresti conform Noului Cod de procedura civila.
Va multumesc!

DOMNULE PRESEDINTE,

Subsemnatul ........................., domiciliat in .............., str. ............, nr. ..., formulez prezenta cerere de executare, scop in care depun decizia civila nr. ....... din ............., pronuntata de ................ in dosarul nr. ......, investita cu formula executorie, din care reiese ca datornicul .................., domiciliat in .............., a fost obligat sa-mi ..........................
Datorita faptului ca datornicul refuza cu rea-credinta sa-si execute obligatia de buna voie, va rog sa dispuneti delegarea executorilor judecatoresti sa treaca la executarea silita impotriva sa.
In drept, imi intemeiez cererea pe dispozitiile art. 372 - art. 373 C. proc. civ.

Data ...............

Semnatura,

DOMNULUI PRESEDINTE AL JUDECATORIEI .......................
Adevarat a inviat!
Doream o cerere de executare a unei hotarari judecatoresti adresata executorului judecatoresc care se va ocupa cu executarea acesteia avand la baza NCPC.
Va multumesc.