Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Legislatie actualizata asociatii si fundatii
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Legislatie actualizata asociatii si fundatii

As avea nevoie de legislatia actualizata pentru asociatii, fundatii, ong in vederea unei cunoasteri corecte a normelor in vigoare. Multumesc.
O puteti citi, de exemplu, la adresa [ link extern ]
Atentie ca forma respectiva a OG 26 / 2000 din linkul publicat nu este una pe deplin actuala, ea avand inca o serie de modificari, dar de mai mica importanta practica, adusa implicit sau explicit prin Noul COd Civil si respectiv Noul COd de Procedura Civila si legile de punere in aplicare a acestora....
OG nr.26/200 actualizata la 15.02.2013 o gasiti aici
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic