Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Emitere factura catre SUA - TVA ?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Emitere factura catre SUA - TVA ?

Sunt persoana juridica in Romania , agentie de turism , platitor de TVA , inscris in registrul operatorilor intracomunitari.
Daca emit o factura , prestari servicii turistice ,catre o alta agentie de turism din SUA , factura trebuie emisa cu TVA sau fara ?

Va multumesc
fara. Ei sunt obligati sa faca taxare inversa acolo la ei.