Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa post Director Administrativ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa post Director Administrativ

rog urgent o fisa post pentru director administrativ firma de constructii
FIªA POSTULUI Nr. ....
anexă la contractul de muncă nr. ……………… înregistrat la ITM al jud./mun. …………………………..
Data /...../...../......

NUMELE şi PRENUMELE : ......................................................
DENUMIREA POSTULUI : DIRECTOR ADMINISTRATIV
Denumirea unităţii: ..................................................
I. SUBORDONARE: director general, director economic.
II.SCOPUL POSTULUI :
Asigură managementul societăţii , în limita competenţelor stabilite de fişa postului

III. RESPONSABILITÃŢI :
Directorul administrativ al societăţii conduce activitatea din compartimentul administrativ şi are următoarele atribuţii:
Supervizează personalul administrativ, asigură buna funcţionare a echipamentelor tehnice, analizează şi negociază oferte de achiziţii, se ocupă de aprovizionarea cu materiale, asigură realizarea şi implementarea cerinţelor legale pentru buna funcţionare a companiei , controlor al calităţii, obţine autorizaţii de funcţionare PSI, PM, ISCIR, MEDIU etc., verifică starea de conformitate a parcului auto din dotare, se asigură de calitatea mediului de lucru, verifică în permanenţă starea clădirii.
Cerinţe:
1. Studii superioare tehnice, cunoscător legislaţie tehnică, limba engleză şi operare PC – Word, Excel, Outlook . Persoană organizată cu experienţă într-o poziţie similară de minimum 2 ani, inteligent, proactiv ,cu abilităţi de comunicare şi negociere, rezistent la stres.
2. Permis de conducere categoria B.
IV. Pachet salarial:
o Salariu fix negociat în valoarea de .................... lei brut;
o Bonusuri de performanţă:
o Maşină de serviciu;
o Bonuri de masă.

V. Întocmit şi avizat de :
Director General
..........................................................................

Data întocmirii :......./......./200...

VI. Luat la cunoştinţă :
Administrator,
.................................................
Data....../......./200.....
fisa post director administrativ spital?