Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este nevoie de certificat energetic pentru 2 ruine?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este nevoie de certificat energetic pentru 2 ruine?

Statul roman mi-a revendicat o fosta casa de locuit si o moara care sunt ruine defapt, chiar daca in actul de revendicare scrie casa de locuit si moara.

Dupa parerea mea este o aberatie sa mie se ceara certificat energetic pentru 2 ruine, de vreme ce nu au niciun fel de utilitati, si nu se pot incadra in definitai cladirii data de legea 372/2005 .
Ati mai deschis un topic cu acelasi subiect. Vi s -a raspuns. Si chiar atifost avertizat si banat pentru insistenta si cuvinte nepotrivite.
Acest topic va fi inchis.