avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Activitate mago

Activitate mago

Lucrez instalator-fokist la spital de stat ,as dori sa stiu daca mai pot lucra.
Am pensie 990 roni ,61ani,am iesit la limita de virsta, si as vrea sa stiu daca mai pot lucra si pina cind ?Multumesc.
Răspuns la discuția procura-imputernicire
Daca este facuta la ambasada nu mai e nevoie de traducere ,daca ma ajuta acolo ..bine ar fii.
multtumesc mult .:)
Am o nelamurire cum se face [scrie ] o inputernicire ?
Vreau sa se ocupe mama mea de un act in tara pt ca ma aflu in strainatate , si tot pe forum am aflat ca pot sa fac si de la ambasada direct sa nu mai trebuiasca traduse...etc.
Problema este ca nu am facut pina acum procura ce trebui sa scriu in ea?
multumesc pt ajutor .
Răspuns la discuția inputernicire
Inputernicire pentru ca locuesc in Grecia sint departe de consulat .Am cu mine cartea de munca si trebui sa fie trecuta electronic in tara [ceva de genul asta] ,eu nu pot pleca si vreau sa fac inputrenicirea pentru mama sa se ocupe ia de tot dar nu cunosc pasi si acte necesare , si unde pot merge.
Discuție inputernicire
Locuesc in strainatate si doresc sa fac inputernicire mamei mele care este in tara.Ce act-e trebui sa imi trimita sa fac inputernicirea ?
Va trebuii sa fie si ea sa semneze ?
Stie cineva cum sa procedez ? va multumesc:)
Locuesc in strainatate si am cartea de munca din Rominia cu mine ,doresc sa transfer ani de munca in strainatate .Ce trebui sa fac si unde trebui sa merg ca nu cunosc? Multumesc:help:
Mama este in situatia de fata ,lucreaza la un spital maternal si nu stie daca mai poate continua sau va ramine doar cu pensia ...?:(