avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate wer908

Activitate wer908

Răspuns la discuția ajutor
da sunt bunuri proprii,noua firma nu are nici o legatura cu vechea firma
Răspuns la discuția ajutor
ioana_cristea a scris:

buna ziua!
partile sociale sunt bunuri proprii.
Discuție ajutor
buna ziua.asa cum am mai scris am ajuns la divort.am o intrebare.daca eu deschid o societate comerciala astazi ea este bun comun ?prima infatisare este in mai .ce trebuie sa fac ca sa pot sa mi vad de afaceri in continuare .va multumesc
Răspuns la discuția nu vreau sa divortez
Buna seara.Am vorbit cu sotia mea astazi si intradevar nu mai exista nici o cale de impacare.Actele de divort au fost depuse pe data de 08 01.si prima infatisare este pe data de 06.05.In cazul acesta trebuie sa mi iau si eu un avocat?Eu sunt din Braila puteti sa mi recomandati pe cineva,tot odata cred ca am nevoie si de un psiholog care sa ma ajute sa trec peste acest moment din viata mea .V a multumesc
Răspuns la discuția nu vreau sa divortez
buna seara va multumesc ca ati raspuns mesajului meu.nu sunt o fire violenta .discutia a inceput pe un ton amiabil in care am precizat motivele plecari mele de acasa si am sugerat sa divortam,in urma discutiei mi am dat seama ca toate gesturile le am interpretat gresit din prisma omului gelos,care nu si a dat seama ce spune .acum plang si ma rog sa ma ierte dar spune ca nu mai tine la mine,ca i am distrus viata,ca se teme de mine.nu am lovit nici o femeie in viata mea,eram nervos in ultimul timp si schimbator (plecam de acasa impreuna razand si cand ne intorceam eram suparati,)acum imi dau seama ca ne a lipsit intimitatea ,toate gesturile de tandrete le facea prietenul meu,iar eu o indepartam si mai mult de mine.acum pot sa ma intorc acasa legal? ce trebuie sa fac .va multumes
buna ziua. numele meu este adrian.nu doresc sa divortez de sotia mea.ne cunoastem de 15 ani suntem casatoriti de 7 ani si avem un copil de 5 ani.sunt o fire mai geloasa ,mai inchisa in mine care isi face prieteni mai greu si nu discuta problemele sale cu nimeni.in cercul nostru de prieteni exista un prieten mai apropiat de sotia mea,cumparaturi inpreuna ,flori cu orce ocazie ,invitati la concerte,plimbari pe malul mari,fotografi impreuna,la orce intilnire erau unul langa altu.toate aceste gesturi ma deranjau dar nu am zis nimic si nu am discutat cu nimeni pana acum cand am avut o cearta cu sotia .in urma discutiei ea spune ca sunt un strain care nu o cunoaste daca am put sa cred ca exista ceva intre ei.greseala mea a fost ca am parasit caminul conjugal si am zis primul ca doresc sa divortez.acum sotia a vorbit cu o avocata si luni o sa primesc actele.ce este de facut? ajutatima va rog sa mi pastrez familia#-o