avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Activitate Gabi-Liliana

Activitate Gabi-Liliana

Discuție santaj
Buna ziua!
As dori sa stiu daca este legal ca o persoana sa inregistreze convorbirea telefonica avuta cu mine si sa o prezinte sefilor mei intrucat raspunsul nu ii era favorabil?
Va multumesc.
As dori sa stiu care este durata concediului fara plata acordat cadrelor didactice auxiliar si nedidactic
Va multumesc
Buna ziua,
As dori sa stiu care sunt obligatiile angajatului in perioada de preaviz, daca e obligatoriu sa stai 8 ore la serviciu sau e dupa cum vrea patronul.
Va multumesc
Răspuns la discuția concediul de odihna
Multumesc pentru raspuns,dar patronul imi cere baza legala
As dori sa stiu la cate zile de concediu de odihna am dreptul daca lucrez pe o perioada determinata de 3 luni cu jumatate de norma.
Va multumesc.
As dori sa stiu cat dureaza scoala de grefieri si care sunt taxele .
Va multumesc.
Ce trebuie sa fac pentru a deveni notar? Am studii superioare juridice, dar nu stiu ce trebuie facut mai departe.
Va multumesc.
se poate sa inchei un contract de colaborare pe o perioada determinata cu un birou notarial, eu fiind persoana fizica?
Ce documente imi trebuie si unde trebuie sa le depun?
Va multumesc.
As dori sa ma inscriu la un concurs de ocupare al unui post de grefier, poate cineva sa-mi spuna din anii anteriori ce subiecte s-au dat, in ce consta examenul la proba scrisa, se da cumva test grila? Va multumesc.
Ce facilitati au tinerii sub 35 de ani daca vor sa-si deschida o firma si care sunt conditiile?
Va multumesc.