avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate Rosu Gabriel

Activitate Rosu Gabriel

Buna ziua . As dori sa stiu de unde pot lua o lista cu Asociatiile de locatari si presedintii acestora ? Am fost la Primaria sector 6 si mi-au spus ca nu au asa ceva . Sunt membru al unui Proiect Urban si imi trebuie numerele de telefon ale presedintilor de Asociatii pentru a nu merge din usa in usa sa deranjez .
Răspuns la discuția probleme politie
Cred ca este completat bine procesul verbal .
Răspuns la discuția probleme politie
In procesul verbal sunt consemnate 2 contraventii :
art 128/1 din hg1311/06 240 lei amenda , 3 puncte
art 79/2 din oug195/02 avertisment si suspendarea dreptului de a conduce pentru 30 de zile
Buna ziua . Pe data de 18.03. 2010 , in jurul orei 20:00, cand doream sa ies din parcare am lovit usor un autoturism cu spatele . Domnul acela (daca pot sa il numesc asa ) a venit imediat si a inceput sa faca scandal , mai avea un pic si ma batea .In urma incidentului nu au rezultat pagube materiale , decat numarul lui era un pic infundat . Mi-a spus ca o sa il indrepte el si am plecat . In cursul celei de-a doua zi , acest domn s-a prezentat la tatal meu pentru a-i cere despagubiri 500 de RON pentru bara "rupta" , santajandu-l ca daca nu ii da acesta se va duce la politie si v-a face astfel incat sa mi se ia carnetul . Eu in ziua aceia eram plecat din localitate si m-am intors in jurul orei 22:00 . Cand m-am intors ma opreste agentul de politie si ma intreaba daca am fost implicat intr-un accident rutier . Ii spun cum s-a intamplat si imi zice ca au trecut 24 de ore de cand s-a intamplat accidentul si ca trebuie sa imi ia permisul de conducere ca nu l-am declarat . I-am spus ca o sa declar acum accidentul pentru ca am fost plecat din oras , dar a spus ca e prea tarziu . Nu l-am bagat in seama si am plecat acasa . Dupa mai mult timp am primit o citatie de la politie ca trebuie sa ma prezint la sectie . Ieri 1.05.2010 ma duc la sectie . Acolo agentul de politie , cu toate ca i-am explicat cum s-a intamplat , mi-a retinut permisul de conducere pentru 30 de zile si mi-a dat amenda . Vreau sa fac contestatie , dar nu prea stiu cum . Astept un raspuns . Multumesc :)