avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate ioana1002

Activitate ioana1002

Răspuns la discuția Ce se intampla cu PFA-urile?
Ce ma sfatuiti sa fac.???..sa imi suspend sau sa imi radiez PFA-ul? Eu mi-am platit in avans pensia si sanatatea pe tot anul, iar impozitul estimat doar pe primele doua semestre...ideea e ca as vrea sa scap si sa nu mai platesc is pe ultimele semestere..astfel ca as dori incetarea activitatii, mai ales ca de la 1 iulie voi trrece pe CM... Ce sa fac sa nu mai platesc impozitul? Sunt obligata sa il platesc chiar daca imi suspend/radiaez pfa-ul?
Răspuns la discuția Ce se intampla cu PFA-urile?
As dori si eu raspuns la intrebarea pe care ati pus-o... Poate ne ajuta cineva..
Si mai am o intrebare ce se intampla daca pe luna iulie inchei un contract de prestari servicii cu o durata de 2 saptamani..Ce taxe trebuie sa platesc la Sata pt suma perceputa?
Răspuns la discuția Ce se intampla cu PFA-urile?
multumesc de raspuns!
Răspuns la discuția Ce se intampla cu PFA-urile?
Sincer asta mi-a zis contabila..dar pare ca nu e chiar asa.. Am ajuns sa ma informezputin din monitorul oficial..Din ce am inteles eu ar trebui sa dovedesc relatia de independenta fata de cel care ma plateste..cam greut..mai ales ca alineatul f) ..lasa loc la multe interpretari.:(
Buna ziua, Problema mea este ca lucrez ca si PFA (cod caen 7022-consultanta in afaceri si management), si de vineri recunosc ca am ramas fara aer la stirea ca de la 1 iulie trebuie sa trec pe contract de munca...pt ca nu mai pot fi platita in baza contractului pe care il am cu Clientul... Imi poate explica si mie cineva.. DE CE???? Multumesc#-o