avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Activitate bircilatiberius

Activitate bircilatiberius

Am fost prins la volan acum 3 ani . Mi a dat hotărârea judecatoreasca si definitiva sa stau un an dar de fapt am stat 2 . Iar acum sunt apt sa potda iar de permis . Ideea e ca eu inca nu am platit nici o suma pentru cheltuielile judecătorești . O sa strang niste bani si o sa incerc sa platesc esalonat daca se poate . Spuneti mi cva rog ?? Eu am pe cineva care lucreaza la permise un prieten , si ma cautat dupa cnp si acolo tot scrie ca sunt anulat pentru a putea iar de permis . E din cauza ca nu am platit cheltuielile judecătorești?? Spuneti un demers daca se poate. Va multumesc
In legatura cu permisul !! Beat la volan acum 2 ani !!! dar abea acum 6 7 luni mi sa dat hotararea definitiva !!
Cum pot sa ma scutesc de amenda judiciara si cheltuielile judiciare sau macar reducerea ei ? Azi mi`a venit somatia cu 1900 de lei iar eu nu dispun de acesti bani ! Sunt student si stau cu chirie abia am din ce sa traiesc !!! Va multumesc
Discuție SANTAJ
Am cunoscut o fata din Dr Turnu Severin care a venit la prietena ei in Bucuresti , la care ne`am vazut odata cu ea si a II oara am mers la hotel cu o sticla de vin , timp in care prietenu ei arab mai varstnic o suna si zicea ca e acasa la camin dar ea de fapt era cu mn la hotel. Dupa un timp am facut sex si apoi am mers fiecare la casele lui . La o saptamana ma intalnesc cu ea le Lipscani si apoi cerandu`mi 6 mil ca are mare mare nevoie , iar eu i`am zis ca nu am si ca nu am de unde sa`i dau , apoi la cateva zile de cand mi`a cerut 6 mil , a zis ca a ramas gravida cu mine sa`i dau 10 mil :) . Eu nici nu o cunosc bine nici nush cu cine se mai culca si are asteptari de la mn . Acum ma ameninta ca se duce la politie ca nush nush ma santajeaza ..i`am zis ca ii fac programare in 2 saptamani la doctor adica pe 20 dar ea nu poate atunci pentru ca isi face operatie de silicoane !!! Deci fata asta e o usuratica si are asteptari de la mn sa`i dau 10 mil , a zis ca maine se duce la prima ora la politie dar nush pe ce motiv !!! Va rog am nevoie de raspunsuri !!!
Buna ziua , am avut instanta in legatura cu permisul mi sa dat hotararea definitiva si irevocabila , si dupa ceva timp mi`a venit cheltuielile judiciare, bani care nu dispun in 15 zile in care trebui sa`i platesc are ceva daca platesc cu prima ocazie cand dispun de toti banii ? Va multumesc !!!!!
Unde pot face cerere sau unde trebui sa ma aduc , pentru a arata ca nu am venit si nimic pe numele meu ? Va multumesc anticipat !
in 2009 am facut un accident in care se pare ca eu am cazut de vina , in ziua accidentului mi`am facut asigurarea cu cateva ore inainte.Firma de asigurari m`au dat in judecata sa platesc suma respectiva neavand asigurarea. Eu marti am instanta cu Group Ama .Eu nu am nici un venit sunt student masina numai am ,nu am nimic pe numele meu . Puteti sa`mi spuneti ce as putea face cum as putea scapa binisor . Va multumesc P S : instiintarea mi`a dat`o dupa 2 ani jumate de la accident .
Discuție Permis anulat
Buna ziua! Am avut instanta pentru alcool la volan si mi`a anulat permisul, timp in care trebui sa stau un an apoi pot sa redau la permis . Inca nu mi`a venit acasa sa platesc termenii judiciare , deci inca nu le`am platit .Aveti idee daca de la data de cand platesc termenii judiciare se pune timpul 1 an ? MUltumesc
Va multumesc din suflet insa sunt foarte nedumerit pe chestia cu 5 ani dvs imi spuneti ca trebui sa stau 1 an dupa care pot da iarasi de permis insa altii imi spun ca dupa 5 ani dupa reabilitare pot da iarasi de permis :(....????????????????
Imi sugerati sa numai prelungesc procescul sa fac recurs intru`cat intr`un an de zile pot da iarasi de permis ? Daca e cum spuneti dvs suna binisor pe langa 5 ani . Sper sa fie dupa spusele dvs . Multumesc