avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Activitate rusmedeea

Activitate rusmedeea

Postul l-am obtinut.....datorita competentelor mele practice si experientei in domeniu .....dar cum se poate face incadrarea sau ce portite sunt deschise pentru a se face legal angajarea mea???
Am facut 4 ani de facultate in 1995 si nu am obtinut diploma de facultate ptr ca s-a desfiintat facultatea la care m-am inscris. Am doar foaia matricola. Acum am fost selectata pentru un post de director vanzari si marketing. Pot fi angajata legal de aceasta firma? Sau ce posibiliate ar fi pentru a putea fi incadrata pe acest post cu CM?
Am inteles cam cum stau lucruriile, dar cum sa ma apuc de ceva cand nici macar nu stiu o suma aproximativa la care sa ma astept..???.nu a mai facut nimeni asta ca sa stie aproximativ care ar fi suma de platit pentru aceste autorizatii???? Eu stiu ca traim in Roamina unde nu se stie concret nimic dar totusi tre buie sa stie cineva o suma aproximativa. multumesc
Am o firma si doresc sa infiintez un magazin alimentar in mediul rural. In cadrul firmei am domeniu de activitate deci legat de asta nu am nici o intrebare . Intrebarea mea ar fi ce autorizatii as avea nevoie si care ar fi costuriile acestor autorizati. toata lumea vorbeste de tot felul de autorizari dar nimeni nu mi-a spus o suma de bani de care as avea nevoie pentru a abtine aceste autorizatii si care sunt ele concret.
As dori sa infiintez o asociatie sau ceva asemanator in domenul brokerajuluiin asigurari.Stiu ca pot infiinta o firma de brokeri in asigurari dar stiu ca trebuie sa detin suma de 25000 de lei . neavand aceasta suma as dori sa stiu ce alte posibilitati ar mai fi pentru ainfiinta o asociatie cu acest profil. sau dati-mio solutie cum pot face aceasta afacere fara sa investesc sume mari de bani. Am pregatirea neseara in domeniu, 9 ani, si am si cu cine sa lucrez dar nu am banii necesari. ce solutie am?