avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Activitate fanietta

Activitate fanietta

Stie cineva daca se da lichidare in Anglia? Am o cunostinta care a primit 10000 de euro lichidare dupa 10ani lucrati in acelasi loc in Italia (cate o mie pentru fiecare an). Eu am muncit un an in Anglia, daca stie cine daca e valabila si aici dog sa-mi lasde in mesaj. Multumesc!
Discuție demisie
Buna ziua,
In septembrie am semnat contract individual de munca pe perioada determinata (1 an de zile) ca profesor suplinitor. Care ar fi consecintele daca mi-as da demisia acum (la sfarsitul lunii ianuarie) în conditiile in care am gasit un loc de munca mai bun?
Răspuns la discuția facturi cu minus
deci pe baza avizului de insotire a marfii descarc valoarea de amanunt?
Răspuns la discuția facturi cu minus
mi s-a spus ca nu exista nir cu minus de asta am intrebat
Răspuns la discuția facturi cu minus
dar NIR -urile nu se fac la receptia marfii? in cazul facturii cu minus la ce ar trebui sa fac receptia?
Buna, as avea doua intrebari pentru o II, comert cu amanuntul
1. Pentru facturile cu minus ar trebui trecut in raportul de gestiune la iesiri valoarea de amanunt din cate stiu, pe baza carui document pot face acest lucru? Am auzit ca trebuie facut proces verbal?
2. Listele de inventar trebuie sa fie duplicate? :D
Multumesc anticipat
Răspuns la discuția RECEPTII I.I.
deci e ok sa am aceste diferente? daca vine vreun control pot sa iau amenda pentru asa ceva?
Discuție RECEPTII I.I.
este cineva care face receptii la ii? e ceva ciudat...dar cand fac receptia val de pe factura nu mai este egala cu cea de pe nir cu toate ca pretul de achizitie e acelasi doar ca adaug tva pentru ca este ii neplatitoare de tva
Discuție conta ii
pentru o i.i.neplatitoare de tva, la intocmirea nir-ului la pret furnizor trebuie introdusa pret unitar plus tva? eu am procedat asa dar nu-mi mai da valoarea facturii egala cu cea de pe nir
Răspuns la discuția export registru revisal
m-am logat ca administrator dar nu s-a schimbat nimic.... oricum, multumesc mult pentru ajutor