avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 108 soluții astăzi
Forum Activitate diana16_ela

Activitate diana16_ela

Buna ziua. Vreau sa ma intorc la lucru cu data de 01.12.2015, dar concediul de crestere este valabil pana in 17.12.2015. Stiti cumva mai trebuie sa merg la casa de asigurari cu vreun document? multumesc anticipat
buna. trebuie sa fac dosarul pt continuarea concediului de crestere a copilului (de la 2-3 ani) si nu stiu ce trebuie sa contina. momentan astept eliberarea certificatului de incadrare in grad de handicap a copilului.
Am si eu o nelamurire...eu acum sunt in concediu de crestere a copilului...am optat pt 2 ani...dar m-am gandit daca pot sa ma intorc la lucru cu program de 4 ore pt ca avem o perioada mai grea cu banii , dar fara sa renunt la concediul de crestere? se poate face un contract ...nu stiu ce fel de contract...poate unul de proba sau ceva aditional in care sa pot lucra si sa fiu trecuta ca fiind doar in conc de crestere a copilului?
Cum se calculeaza pretul unui contract de vanzare-cumparare a unu apartament achizitionat prin programul prima casa 4? pretul ap. e de 43.400 euro , care va fi pretul contractului final?
va multumesc!
Stiti care sunt drepturile gravidei la locul de munca? cate ore poate lucra?Adica daca de la 8 ore se poate reduce la 6 ore?Multumesc
multumesc mult.Vroiam sa stiu pt sunt dupa-masa la lucru si in cazul in care mai zice ceva sa stiu ce sa-i raspund mai ales ca nu se incadreaza in nicio situate din cele enumerate.
Multumesc!
multumesc de raspuns, dar daca eu nu semnez actul acela inseamna ca activitatea mea acolo va inceta, sau va continua pe vechiul salar?
Buna Ziua!
Ieri cand am ajuns la lucru m-am trezit ca tura de dimineata s-a certat cu administratorul si drept urmare ne-a facut o sedinta prin care ne-a zis ca vrea sa ne micsoreze salariul , mai mult din cauza ca s-a certat cu farmacista sefa si zice ca ar fi scazut vanzarile, ceea ce nu este adevarat pt ca cea mai veche din firma a zis ca au ramas cam la fel vanzarile....si s-au trezit ca noua la asistente sa ne miscoreze salariile dupa ce ca mie mi-a spus ca dupa 6 luni de zile mai vb despre salar cu posibilitatea de marire.................si ea ce vrea sa faca e sa-l scada....astept raspuns va raog care stiti sa ma sfatuiti. poate atasa ca act aditional cu micsorare de salar fara sa fim de acord? ca daca nu-i semnez e clar ca nu sunt de acord.
Va rog frumos care stiti sa ma sfatuiti.
Va multumesc