avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate ionita1

Activitate ionita1

Buna ziua,
Va rog ,ma ajutati si pe mine cu model Fisa Post Auditor intern.

Multumesc!
Buna ziua,
Va rog,sa ma ajutati si pe mine cu un cod cor de Manager imbuteliere.
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Angajare cetatean strain,olandez
Buna ziua,
Multumesc de raspuns.Aceasta informare nu ma ajuta foarte mult,deoarece persoana in cauza in momentul de fata detine un permis de munca in Republica Moldova,la o crama,si tot acolo si locuieste ,la care nu ar vrea sa renunte.
Deci , trebuie sa renunte la acel job,ca eu sa-l pot angaja cu program full time, ca ulterior sa poata beneficia de toate drepturile in Romania.
Buna ziua,
Societatea X doreste sa angajeze un cetatean strain ,cu cetatenie olandeza,dar care in prezent detine un permis de munca in RM.
Care sunt conditiile si etapele de angajare?
Răspuns la discuția Revisal
am fost si la ITM si am cerut o baza de date ,doar ca mi s-a refuzat ca nu ei nu mai pot da asa ceva
Discuție Revisal
Buna ziua,,
Am si eu o mare nedumerire legat despre fisiere care nu au fost validate in revisal..
Cine cum pot face eu dovada ca acele fisiere au fost transmise la data operarii in revisal. ,, eu vizualizez acele fisiere pe portalul din Reges .. dar cei de la control spun ca ei nu le vad.. daca ma poate ajuta cineva cu o explicatie..
Am si eu problema,,Am fost pusa in situatia sa imi dau demia din functia de referent salariazare.Am depus cerere care mi a fost aprobata si am o decizie de demisie.Dupa 7 zile de incetare mi se aduc unele acuzatii de care eu nu sunt in cunostinta de cauza.Intrebarea mea este :Ce se poate intampla in conditiile in care eu in acest moment am o decizie de incetare prin demisie iar angajatorul imi aduce unele acuzatii cum ca as fi prejudiciat firma ?

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns .Multumesc
care sunt procedurile pentru reluare activitate si incetare activitate in ziua urmatoare dupa implinirea varstei de 2 ani?.
(Se face cerere de reluare activitate cu prima zi dupa implinire doi ani si cerere de incetare cu ziua urmatoare )in conditiile in care salariata nu vrea sa mai continuie activitate.)" ESTE CORECT ASA?Astept un raspuns cat mai urgent. Multumesc!