avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate razvan005

Activitate razvan005

buna seara!as dori si eu parerea unui avocat cu experienta sau a cuiva care a intalnit un caz asemanator cu al meu!
In noiembrie am fost terorizata de fosta concubina a logodnicului meu,care in complicitate cu un un agent de la politia capitalei,a incercat prin santaj si amenintare sa obtina de la noi actele masinii,proprietate a prietenului meu un mercedes E classe...zeci de apeluri,de mesaje de amenintare,au venit chiar si la firma ,la noi acasa,la soacra mea.ne-am dus la parchet si avocata noastra a depus o plangere penala impotriva ei si a individului.!ne-au luat declaratii tuturor celor implicati,plus catorva martori care se aflau in fata firmei pe care o avem,le-am aratat telefonul cu mesajul de amenintare,le-am dus copii dupa actele masinii ..de curand a fost chemata si invinuita la declaratii si a recunoscut ca ea la pus pe respectivul sa se intereseze de masina,pe motiv ca ea stia ca e furata,pe el l-au citat si inca nu s-a prezentat.precizez ca in momentul in care a venit si m-a amenintat era imbracat in civil ,insa mi-a aratat legitimatia.intrebarea mea este mi-au ajuns la urechi ca avocatul pe care el l-a pus s-a laudat ca poate sa-l scape de orice ar hotari instanta!este posibil asa ceva??ati mai intalnit asemenea cazuri?