avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Activitate iby_iby

Activitate iby_iby

Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Buna , si eu la randul meu am incercat la barou , desii ma gandeam si la sng , anul acesta am suferit un mic accident si nu m-am putut prezenta la examene , insa au fost colegele mele atat la inm cat si la barou si ...fara succes.S-au scos niste posturi de grefieri cu studii superioare pe perioada nedeterminata si au dat examen acolo si au intrat si lucreaza din septembrie.
Ma intreb pe mine insumi si totodata si pe voi : MERITA invatat 1 an (cateva luni bune) pt a intra la sng si apoi ajungi sa fi tot grefier cu studii superioare cum sunt si colegele mele in prezent???Mentionez ca unele au invatat doar 2-3 saptamani si au intrat deoarece examenul nu are dificultatea examenului sng.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
Buna nu stiti cand se afiseaza tematica pt examenul de admitere 2013?
Daca aflati va rog mult sa ma anuntati si pe mine!
Multumesc!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
La multi ani tuturor si in mod special colgilor cu care impreuna ne-am straduit pentru examenul de Barou 2012!Va doresc multa putere de a nu renunta si MULT MULT SUCCES in acest an!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Da Dana , eu asa cred ca numai din noul cod va fi la drept civil, iar ceea ce priveste procedura civila nu stiu sigur, mai asteptam!
Răspuns la discuția admitere barou 2013
Sincer nu cred ca se va organiza inca un examen in iarna!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Felicitari celor care au trecut!!!!
Din pacate nu am reusit sa trec in urmatoarea proba,dar e mai bine asa , decat sa trec de grile si sa ma mai stresez o sapt si sa pic la scris.Eu invatam din iulie, dupa licenta si sunt constienta ca timpul e scurt dar totusi speram...:(
Si eu ma uitam la grile si ma intrebam pt ce am invatat toata vara......
ASTA E......MERGEM MAI DEPARTE.......
SUCCES TUTUROR si nu va descurajati!

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Bafta tuturor!!!!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Miklos a scris:

iby_iby a scris:

[ link extern ]
pt cei care dau examenul in Brasov.
Din cate am inteles eu , aceasta Aula Nicolae Titulescu apartine Universitatii Transilvania , si din cate am gasit pe Google este situata pe strada Mihai Viteazul.
Cei care locuiesc in Brasov ar putea sa imi de-a cateva lamuriri.
Multumesc




Salile de examen se afla in incinta Facultatii de Drept a Universitatii Transilvania (Corpul "T"), Brasov, B-dul Eroilor 25 (langa Hotel Aro Palace).


Stiu pentru ca s-a rectificat anuntul, am vazut si eu, oricum multumesc!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
[ link extern ]
pt cei care dau examenul in Brasov.
Din cate am inteles eu , aceasta Aula Nicolae Titulescu apartine Universitatii Transilvania , si din cate am gasit pe Google este situata pe strada Mihai Viteazul.
Cei care locuiesc in Brasov ar putea sa imi de-a cateva lamuriri.
Multumesc

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
vom fi 200 de candidanti...si eu tot asa am auzit ca vom da acolo