avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Activitate aalleex

Activitate aalleex

1 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
In primul rand, nu aveti cum sa il obligati, isi face datoria! Acestea sunt dogmele bisericesti care nu pot fi cumparate cu banii despre care pretindeti. Daca legile acestei tari sunt incalcate cu usurinta prin dare sau luare de mita, in legile bisericesti lucrurile nu stau chiar asa...pe Dumnezeu nu-L putem "fraieri" cu cativa lei...subscriu ce s-a zis mai sus, duceti-o la penticostali sau unde doriti, daca s-a rupt de otodocsi, e rupta cu totul, nu mai poate fi primita inapoi!
Răspuns la discuția Cum scap de camatari?
Va multumesc pentru raspunsuri.... Ne chinuim de ceva timp sa vindem un teren, sper sa reusim pana la urma...din alta parte nu avem de unde sa luam, suntem ingropati in datorii pana peste cap, am epuizat toate persoanele care ne puteau ajuta, dobanzile ne au terminat...practic, cata dobanda le am dat, am fi achitat suma de mult...dar bine, pt ei nu se pune, dobanda este dobanda...sper sa reusim sa vindem terenul, altceva nu mai avem ce, avem totul girat la banca....
Răspuns la discuția Cum scap de camatari?
Va multumesc pt raspuns...astept in continuare solutii...as putea vinde un pont diicot-ului? Nu as vrea sa stie nimeni ca eu am fost, nici macar parintii mei...la politie nu pot merge pt ca, in primul rand este un oras mic si ne stie toata lumea, m-ar decunoaste la politie si in al doilea rand, nu am incredere, exista sanse ca politia sa fie cumparata de ei...trebuie sa fac totul la un nivel inalt, undeva mai sus, sa apelez la cineva de incredere, dar unde? Ajutati-ma, va rog, suntem disperati...
Răspuns la discuția Cum scap de camatari?
Va multumesc pentru raspunsuri. Intrebarea mea este...pot face o plangere in anonimat? Ca politia sa-i urmareasca si sa organizeze un flagrant cu alte persoane? Nu as vrea sa fim implicati? Exista o sansa cat de mica sa se faca totul in anonimat? Mai am o intrebare...spre exemplu, in caz ca-i aresteaza, ramane familia, pot veni ei peste noi, sau ne pot face ei ceva? Nu beneficiem de nici o protectie?
Va rog ajutati-ma! Parintii mei au luat bani imprumut de la camatari, le-am dat pana acum dobanzi impresionante si, nereusind sa le platim suma datorata, din cauza dobanzilor prea mari, ne-am afundat tot mai mult in datorii...am ajuns la limita...nu mai avem nici un ban, nu reusim sa le mai platim dobanzile, ne afundam tot mai mult, parintii mei au ajuns la capatul puterilor, noi la fel, suntem terminati psihic, ce putem face? Tin sa precizez faptul ca nu au absolut nici un act, banii au fost dati pe incredere...ei ii ameninta pe parintii mei ca-i fac de ras in oras( fiind un oras mic, toti se cunosc intre ei, iar ai mei sunt niste oameni respectati), ii ameninta ca vin peste noi in casa, ne bat, sparg, etc....ar exista o posibilitate sa fie urmariti si sa se realizeze un flagrant cu alte persoane implicate? Parintii mei nu vor sa mearga la politie, le este frica de urmari, de gura lumii, de ce se va intampla dupa arest, asta daca vor fi arestati, daca nu sunt destul de influenti incat sa scape fara condamnare...va rog din suflet ajutati-ma, am ajuns la capatul puterilor, nu dormim noptile, traim in teroare....va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
multumesc!
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
buna! m-am decis si eu sa incerc la inm...ma poate ajuta cineva cu noutati? ca nu am timp sa citesc aproape 800 de pagini...se stie din ce cod dam la civil? si daca ati putea sa-mi spuneti ce s-a schimbat, ce ar trebui sa stiu...va multumesc!