avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Activitate dumyd21

Activitate dumyd21

Răspuns la discuția Dispunere punere sub interdictie
Multumesc pentru raspunsul promt.
Răspuns la discuția Dispunere punere sub interdictie
Unde este aceasta instanta tutelara? La primarie sau la judecatorie? Cui adresez cererea....presedintelui de la judecatorie sau cui???
Buna ziua.
I-mi cer scuze daca acest subiect s-a mai discutat, dar nu am reusit sa gasesc nimic legat de cazul meu.
In momentul de fata am o hotarare de interdictie pentru tatal meu care sufera de debilism mintal in urma unui accident fiind institutionalizat intr-un centru de batrani. Tatal meu detine o garsoniera la care are foarte mari datorii. Asociatie,taxe si impozite, curent electric, datorii la banci etc. Este posibil sa piarda aceasta garsoniera datorita executarii silite din partea acestor creditori. Demersul pe care vreau sa-l fac este sa reusesc sa vand aceasta garsoniera si sa achit aceste datorii ca sa nu o pierda pe "2 lei". Ce ar trebui sa fac ca sa pot avea dreptul sa vand eu aceasta garsoniera. Din cate am inteles trebuie sa fac o cerere catre judecatorie ca sa obtin o imputernicire judecatoreasca asupra imobilului si sa o pot vinde. Ce ar trebui sa fac in cazul de fata. Multumesc pentru raspuns anticipat.