avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT

Activitate CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă aveți, ,, stomac"si nervi pentru a face fata unei plângeri penale făcute chiar și pt a va sicana atunci.puteți actiona în modul descris de dvs.Teoretic exista varianta unui proces civil,a unei plângeri.penale ,,depinde cum.vor reacționa foștii proprietari la paguba..
.Eu v am enumerat câteva variante posibile in astfel de cazuri nu am cum sa ghicesc care este situația exacta din cazul dvs,motivatia apelantului,de ce ar face apel după 2 ani dacă nu ar avea nici o șansă etc.Problema o elucidati dvs cand o sa vedeți apelul formulat,dacă este chiar un apel și nu o eroare etcetc.Din punctul meu de vedere subiectul e închis poate alți consultanți va oferă alte idei..
Pt vânzare cumpărare ar trebui sa dovediți ca prețul a fost achitat efectiv pt a nu avea probleme mai târziu cu alți.potentiali moștenitori.Varianta propusa contract de întreținere e corecta,cCât despre cadastru dacă primiți un imobil care valorează probabil câteva zeci de mii de E nu cred ca e un efort prea mare sa va ocupați de cadastru,intabulare etc..
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu vad o soluție la problema,mai mare bătaia de cap..Se pot încerca notificări către instituțiile abilitate dar pana nu expira actul de identitate greu de crezut ca se rezolva.Mici mizerii pt oameni care nu reușesc sa meargă mai departe..
Exista posibilitatea ca apelantului sa nu i se fi comunicat hotărârea de la fond,sa se fi comunicat la o adresa eronata,sa fi fost citat la fond la o alta adresa decât cea de domiciliu și sa nu fi știut de existenta procesului.Toate aceste aspecte se lămuresc angajând un av pt a studia dosarul,actele de procedura de la fond ,apelul etc.
Dacă va indepliniti obligațiile asumate în contract , aveți și probe în acest sens (bonuri pt alimente,medicamente,alte cheltuieli)martori care pot susține ca va îngrijești de persoana respectiva atunci eventualeledemersuri au șanse.mici
Dacă va indepliniti obligațiile asumate în contract , aveți și probe în acest sens (bonuri pt alimente,medicamente,alte cheltuieli)martori care pot susține ca va îngrijești de persoana respectiva atunci eventualeledemersuri au șanse.mici
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Probele clasice sunt inscrisuri,interogatoriu,proba testimoniala cu audierea unor martori etc.Sunt folosite frecvet in cadrul probei cu înscrisuri capturi mesaje (sms,chat whatsapp),capturi postări rețele sociale,planșe foto etc.In ceea ce privește folosirea de fotografii,imagini video contează și ceea ce doriți sa probați,cum au fost obținute probele ,dacă au fost făcute cu încălcarea dreptului la imagine al unei persoane,cu atingerea adusa bunelor moravuri etc.Una e sa depuneți o plansa foto cu gardul vecinului sau cu o creanga cazuta pe masina și alta e sa va filmați soția banuita de infidelitate...
Răspuns la discuția Proces imobil - plata sulta
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va trebui sa angajați avocat pt reprezentare în proces,pt a va formula obiecțiuni la raportul de expertiza daca o sa fie cazul etc.Sulta se achita în max 6 luni,poate vinde în intervalul respectiv și achita sulta ,variante sunt..
Nu are nici un drept suplimentar bunica dvs raportat la ceilalți moștenitori..