avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Activitate melintedana

Activitate melintedana

ok va multumesc pentru tot
adica am divortat prin notar si am obtinut custodia fetitei si ne am inteles la anumiti termeni privind minorul .dar nu scrie decat ca poate sa o ia la el acasa dar nu se specifica ca poate sa ramana ( daca vreti pot sa va scriu exact paragraful din hatarare ) asa s a stabilit si pensie o suma nu cea din venitul lui dar care niciodata nu mi a dat o spunand ca nu imi va da bani mie personal si ca ii cumpara fetitei ce are nevoie , dar pensia alimentara trebuie platita indiferent de ce ii cumpara si cum se procedeaza ca si actiune sa o pt obtine?
refuza sa mi dea bani adica pensia ei spunand ca ii cumpara diverse lucruri si nu am obtinut din salariu ca nu a vrut o suma modica pt cea de director de banca . care ar fii pasii pt ca nu am gasit un avocat care sa mi apere drepturile mele . m as duce si singura sa ma reprezint doar trebuie sa fac ceva
a trecut un an si nu am rezolvat nimic credeti ma nu mai stiu ce sa fac si cum sa procedez , tocmai ca nu am vrut sa se ajunga la instanta de asta am fost cat se poate de maleabila si m am facut si pres , nu pot rezolva nimic am incercat tot doar sa ma mut in alta tara ( glumesc ) ca nu cred ca pot nici asta , nu stiu chiar nu mai gasesc solutii.
am facut prin notar , da are dreptul sa mearga la domicilui lui dar nu scrie nicaieri in hotararea de la notar ca poate sa stea peste noapte , am incercat sa vb cu tatl comunicarea este zero cu toate ca lucreaza intr o institutie bancara pe post de director , iar eu sunt profesoara si am mai terminat amandoi psihologia , da motivele ar fii ca nu am crezut ca fiind atat de mica traieste atat de mult , ne am certat de cateva ori in prezenta ei si o singura data a fost un scandal monstruos in care am fost abuzata si fizic . nu am avut un avocat care sa ma indrume sa fac pasi buni de asta vreau sa va multumesc ca ma ajutati . sa cer sprijin la protectia copilului am sunat dar nu raspunde nimeni si as vrea sa vad daca pot sa l dau in judecata pentru ca nici pensia alimentara nu ne da doar ii mai cumpara diverse lucruri
are 1 an si 8 luni , vreau sa schimb sa cer instantei sa nu o mai las noaptea sa doarma la el, nu stiu care sunt motivele ei ca nu poate sa mi spuna , ideea este ca e singura persoana la care reactioneaza atat de violent si asta dureaza de mai bine de 6 luni
vreau sa mi raspunda cineva urgent ce pot sa fac pentru fetita mea care merge obligata fara vointa ei la tata acasa in urma unui divort?