avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 380 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters56041

Activitate ContSters56041

sendre a scris:

syl..nu ne dai si noua testul?..ne-ai dat numai parola.....
bogdanis a scris:

syl1978 a scris:

syl1978 a scris:

eu am facut in vara testul BTPAC si imi aduc aminte ca avea o parola. este bun pentru ceea ce ne trebuie noua. Incerc sa fac maine seara rost de parola de la un coleg.
poate o gaseste vreunul dintre noi....

am gasit parola de la BTPAC este 4451166329

de unde ai descarcat BTPAC pt. ca eu am incercat cu versiunea demo si parola asta nu merge.

l-am descarcat de la un coleg care a intrat la examenul din martie.
dar acum nu stiu daca mai merge si la mine, pt ca am niste probleme cu PCul #-o
syl1978 a scris:

eu am facut in vara testul BTPAC si imi aduc aminte ca avea o parola. este bun pentru ceea ce ne trebuie noua. Incerc sa fac maine seara rost de parola de la un coleg.
poate o gaseste vreunul dintre noi....

am gasit parola de la BTPAC este 4451166329
eu am facut in vara testul BTPAC si imi aduc aminte ca avea o parola. este bun pentru ceea ce ne trebuie noua. Incerc sa fac maine seara rost de parola de la un coleg.
poate o gaseste vreunul dintre noi....
atzucna a scris:

Un grefier incadrat cu studii medii,desi are studii superioare,dupa 5 ani poate participa la concursul de admitere in magistratura?

din cate cunosc eu, se ia in considerare numai perioada in care grefierul cu studii superioare are asemenea studii mentionate in cartea de munca (incepand cu data mentionata in decizia de incadrare in functia de grefier cu SS). nu se aplica nici echivalenta de la examenele pentru gradul profesionala (1 an vechime SMedii in cartea de munca = 1/2 ani vechime SSuper).
eu sunt (inca) grefier cu SS si nu am putut participa mai devreme la examenul organizat conf art. 33 din Lg 304/2004 din cauza ca, desi eram licentiat in drept la data angajarii (01.08.2003), postul ocupat de mine la repartitia dupa SNG a fost unul cu SMedii. Decizia de incadrare pe SS a venit abia cu data de 01.11.2005, astefl ca am pierdut mai mult de 2 ani....
stiu ca unii grefieri in acesta situatie au introdus (si castigat) actiuni in constatare pt recunoasterea acestei vechimi, fiind licentiati in timpul cat au fost considerati cu SMedii
sendre a scris:

Multumim syl..... in fara de cele enumerate de tine si care super.... care ar mai trebui incercate?

eu cred ca ar fi de incercat: T.A.G., KRAEPELIN, PETEANU, TOMA, ICDT, I-1, SEMAFOARE, PITARIU.
si, bineinteles, testul TEMPERAMENT (fisier executabil), mai ales ca are unele intrebari care se repeta sub o forma sau alta....ori teste asemanatoare acestuia.
daca putem gasi pe undeva Bateria de teste BTPAC...am impresia k sunt cele oficiale...nu stiu sigur...
Spor! :-/ :training:
bogdanis a scris:

gata =D> multumesc, le descarcam cu 4shared si de aia nu reuseam sa le deschid

sa le rezolvi cu bine #-o
bogdanis a scris:

am reusit sa descarc cateva din testele pe care le a indicat syl insa nu reusesc sa le deschid. tu cu ce le ai deschis syl?

cele in format .rar trebuie sa fie dezarhivate. deschizi folderul si apoi dai click dreapta pe fisierul/folderul continut si comanda "extragere fisier" (extract to the specified folder) si il salvezi in PC. cand este salvat, il poti deschide cu word, pdf, exe , depinde cum e creat.
Bafta!
Liviu Mus a scris:

syl 1978 multumim frumos pt teste, sunt bune intr-adevar.
cred ca seamana cu ce vom da noi saptamana viitoare. printre ele e si unul cu intrebari de personalitate am observat, cu rezultate cu tot. interesant..


Mai incercati testul temperament.exe accesand linkul urmator. este foarte interesant si e bine sa tineti minte intrebarile care sunt puse sub o alta forma. cred ca e util pt testare,
este vorba de attachment-ul mesajului postat la 20 mai, ora 06:18
[ link extern ]
:thumbup:

rozalinda a scris:

Syl cred ca am inceput sa le dau de capat, am reusit sa incarc unul, perseverez!

perseverenta reprezinta cheeia succesului, nu-i asa? trebuie sa astepti secundele acelea contracronometru pe 4shared. depinde si de cat de bine iti descarca PCul
:thumbup: