avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate primavera

Activitate primavera

si pe mine ma intereseaza mai mult actele care se fac pentru ca banii sa ramina in buzunarul nostru, sa nu gaseasca motiv curtea de conturi
va rog sa-mi spuneti codul COR al unui agent procedural..adica la ce cod il bag in revisal...ms
multumesc frumos
multumesc pentru promtitudine.Dar nu cumva e vorba de functionari publici ? SI posturile contractuale sunt blocate?
va rog sa-mi spuneti daca pot sa ma angajez in sistem bugetar si sub forma de CIM cu timp partial sau durata determinata,dat fiind faptul ca in sistem bugetar angajarile sunt oprite.Sau cum as putea legaliza consultanta mea cu o primarie ( eu fiind economist).Sub ce forma de raport de munca.Multumesc
si eu stiam ca se depune on line doar revisalul.Program de revisal ai sa depui ,dar statele de plata cum le depui on line?

Răspuns la discuția divort de comun acord
si acum....un mare semn de intrebare:
-imi vine sentinta de divort; din cauza ca trei avocati mi-au dat acelasi raspuns am zis...: asta e;
Si hotarirea este formulata in felul urmator:
irevocabila in ceea ce priveste divortul si cu apel in ce priveste capatul de cerere cu privire la nume, in tremen de 30 de zile de la comunicare.
acum eu ce sa inteleg? ca totusi pot sa fac apel? si pe motive bine intemeiate mi se admite apelul?
Răspuns la discuția divort de comun acord
:">multumesc pentru promtitudine....
asta e ..trebua sa judec mai bine......
dar acum in situatia data...cit timp am sa-mi schimb actele?
sau nu exista
joi a fost prima si ultima infatisare in cazul divortului de comun acord.
am hotarit in fata judecatorului sa-mi reiau numele de fata.
apoi am judecat:
-acte schimbate, intrebari legate de modificarea numelui...din partea cunostiintelor, etc.
si as dorii sa revin , ( inca nu am primit hotarirea judecatoreasca...mi s-a spus ca in doua saptamini) la numele de familie din timpul casatoriei.
Va rog sa-mi dati o solutie...un temei legal, ca luni 20.09.2010,sa pot depune o cerere....sau ceva...binenteles cu acordul " fostului " sot...
Multumesc anticipat
nu am pretentia sa fie fraieri; dar nu a-ti citit cu atentie: nu , nu am primit decit o rovineta valabila pe trei luni, cit am si platit; in rest nu am platit deci nu am primit rovineta - nu am avut nevoie de ea.cind am intrebat verbal, mi s-a spus ca daca nu platesc ,nu primesc deci nu e nevoie de rezilierea contractului;
si problema ca acum dupa trei ani de la incheierea contractului, imi vine cu restante.