avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Activitate marius_pop

Activitate marius_pop

Cred ca nu m-ati inteles bine,eu voi incalca acea ordonanta de incredintare a fiului meu de 3 anisori catre mama , EU fiind tatal copilului. Motivele sunt foarte intemeiate .in fine....Deci vreau sa stiu la ce sa ma astept ..procedura exacta .. care este primul pas ..care-l va face mama .. si cat timp am la dispozitie pana imi apare la usa cu executorul.. Multumesc..
As dori sa stiu si eu care sunt etapele exacte ale consecintelor incalcarii ordonantei de incredintare minor.Nu doresc sa sa aud recomandari morale deoarece nimeni nu stie mai bine decat mine care e adevarul.Deci as dori cat mai mute informatii referitoare la ordinea procedurilor. Mai precis incepand cu momentul din care iau copilul de le mama, pentru ca exact asta se va intampla indiferent de consecinte.Sper ca ma intelegeti.Oricum din acel moment angajez un avocat de drept penal. Deci va rog , cat mai multe informatii despre procedura care va urma.va mulumesc din suflet.
Ordonanta s-a emis pentru incredintarea fiului meu catre mama,pana la solutionarea fondului.Masura care s-a luat in lipsa de probe.A fost data ordonanta cu citarea partilor.In ordonanta se invoca niste motive aberante total neadevarate...nu exista absolut nici o dovada,absolut niciuna.va multumesc mult pentru atentie.Deci in concluzie sa inteleg ca daca exista motive intemeiate se poate repune in termen?
AM O PROBLEMA DESTUL DE GRAVA SI NU STIU DACA SE MAI POATE FACE CEVA...AM FACUT RECURS LA ORDONANTA PRESEDINTIALA OBTINUTA DE SOTIA MEA.PANA AICI TOATE BUNE.DOAR CA MOTIVELE DIN CERERE S-AR PUTEA SA FI DEPASIT CELE 5 ZILE .MAI AM CE SA FAC DACA INTR-ADEVAR E ASA.?
merci mult pt informare .Am auzit ca se poate suspenda ordonanta,prin plata unei cautiuni.In acelasi timp sunt foarte curios cat e de reala sansa de a suspenda ordonanta..Tot ce am spus eu e real,dureros si nu renunt nici daca se intoarce lumea cu susul in jos.Voi profita inclusiv de faptul ca sunt alegeri.. si chiar nu cred ca cineva vrea sa se trezeasca cu un control pe cap.Deci care sunt sansele reale.. am uitat sa spun ca am martori chiar din anturajul sotiei mele,dispusi sa depuna marturie , chiar sa ma insoteasca la plangerea facuta catre serviciul de asistenta sociala.In alta ordine de idei ,as dori sa stiu cat de repede se poate derula totul.
as dori si eu o recomandare in leg cu o ordonanta prezidentiala obtinuta de catre sotia mea care ii incredinteaza minorul pe perioada divortului. M-ar interesa cat e de imperativa si in cazul in care iau copilul inapoi ce se poate intampla.De asemenea tin sa specific ca locatia si conditiile in care locuieste acum cu minorul sunt total inadecvate( trei persoane intr-un pat , fum de tigara ,consum alcool ). Asupra tuturor aspectelor afirmate mai sus se pot depune marturii..De fapt a fugit cu copilul.. de ziua sa nu l-am putut vizita ,casa e a socrului meu..,2 camere locuite de 7 persoane.. destul de nasol.Va rog faceti-mi o recomandare.