Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj

este sau nu diurna obtinuta in urma unei misiuni militare in Afganistan bun comun si se imparte ambilor soti?
Nu e supusa impartelii aceasta suma de bani (e un venit propriu, destinat exercitarii profesiei dumneavoastra.)
Conform art. 31, alin.1 , lit. d din C.fam nu sunt bunuri comune ci
bunuri proprii ale sotului bunurile dobandite cu titlu de premiu sau recompensa...., precum si alte asemenea bunuri.
Daniel Coman, Avocat
MULTUMESC pt raspuns,asa am crezut si eu,dar in procesul meu nici nu au luat in considerare aceasta varianta....au spus ca este bun comun.....sa fac recurs...sa schimb avocatul?
Multumesc pentru raspuns,oare sa schimb avocatul si sa fac recurs?
FAceti recurs.
Nu cred ca avocatul este problema.
Aduceti dovezi din legislatia militara si
din regulamentele interioare care
precizeaza ce categorie au aceste sume
si cum sunt acordate.