avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Luare in spatiu persoana straina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Luare in spatiu persoana straina

Buna seara,
Va rog daca poate cineva sa-mi spuna ce riscuri implica luarea in spatiu a unei persoane straine ( Egipt ) in vederea obtinerii unei vize de 2 saptamani ca si turist.
Ce trebuie sa fac si la ce trebuie sa fiu atent, pentru ca sa nu am ulterior vreo surpriza neplacuta.

Alte discuții în legătură

Luarea in spatiu a unei rude ligia86 ligia86 Buna seara, Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Am un unchi care a divortat de sotie si s-a mutat in casa bunicilor fara nici un act de proprietate. Acum ... (vezi toată discuția)
Sunt disperata!ajutor!pt viza unui cetatean egiptean cu care vreau sa ma casatoresc in romania laraiva laraiva I s-a dat viza de aici,dar acolo i s-a cerut la ambasada un cont de 50 de euro pe zi,pt perioada ,,vizitei\'\'.Ma intreb cu furie de ce nu sunt reglementari ... (vezi toată discuția)
Luare in spatiu - posibile neplaceri Ing.N Ing.N Buna ziua, Avem o familie din-o comuna care sta la noi in chirie si vor sa ii luam in spatiu. Acestia zic ca le trebuie copiilor la scoala. Cunoastem de ... (vezi toată discuția)