avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Mp3 player - drepturi de autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Mp3 player - drepturi de autor

Vedem pe strada o multime de persoane cu playere Mp3 sub forma de memory-stick. Raspund ei pentru melodiile inregistrate in aceste dispozitive? Pot fi trasi la raspundere pentru incalcarea dreptului de autor?
Cel mai recent răspuns: praetore , utilizator 23:48, 27 Ianuarie 2008
presupun ca e o intrebare retorica din partea unui cetatean zelos si corect pana-n maduva.


presupun ca e o intrebare retorica din partea unui cetatean zelos si corect pana-n maduva.

foarte misto replica

binenteles ca se incalca dreptul de autor
Ultima modificare: Luni, 2 Aprilie 2007
ContSters38557, utilizator
Am o caseta cu tangouri de-ale lui Gica Petrescu. Le-am transformat in mp3 si le-am incarcat intr-un stick. Trebuie sa ma duc dupa Gica sa-i cer acordul pentru a le asculta de pe mp3-player?
daca caseta este originala, nu
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Radio in cafenea ContSters155784 ContSters155784 Buna ziua! As dori sa stiu in cazul in care doresc ca muzica de ambianta din cafenea sa fie data de un calculator conectat la internet si sa fie de la un ... (vezi toată discuția)
Taxa pt radio online privind drepturile de autor claudiu.ar claudiu.ar buna ziua, vreau sa fac un radio online si sa pun muzica comerciala.pe viitor o sa bag si reclame. as dori sa stiu cat ma costa taxa pe drepturile de ... (vezi toată discuția)
Este legal sa preiei cartile de pe scribd adrian_avram adrian_avram Scribd.com este unul dintre cele mai cunoscute site-uri din lume, de unde poti prelua diverse carti si documente scanate. Pe acest site sunt incarcate si o ... (vezi toată discuția)