Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Mp3 player - drepturi de autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Mp3 player - drepturi de autor

Vedem pe strada o multime de persoane cu playere Mp3 sub forma de memory-stick. Raspund ei pentru melodiile inregistrate in aceste dispozitive? Pot fi trasi la raspundere pentru incalcarea dreptului de autor?
presupun ca e o intrebare retorica din partea unui cetatean zelos si corect pana-n maduva.

foarte misto replica

binenteles ca se incalca dreptul de autor
ContSters38557, utilizator
Am o caseta cu tangouri de-ale lui Gica Petrescu. Le-am transformat in mp3 si le-am incarcat intr-un stick. Trebuie sa ma duc dupa Gica sa-i cer acordul pentru a le asculta de pe mp3-player?
daca caseta este originala, nu
~ Conținut șters la cerere ~