Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Subventii caldura 2010
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Subventii caldura 2010

In Cluj se cere certificat de atestat fiscal de la primaria de domiciliu...si nu inteleg de ce ti-ar trebui asa ceva daca esti student si oricum nu ai nimic pe numele tau.Si parca aceasta ar fi singura conditie aberanta din cadrul acestui dosar ...

X-(
In raport de zona geografica , de autoritatea locala sau administrator imobil, pretentiile difera
Conditiile nu sunt aberante si nici macar regionale.
Subventia este data de guvern si atunci conditia de a prezenta niste documente din care sa rezulte ceva se aplica la nivel national.

Pe de alta parte conditiile acestea sunt date ca regula generala si nu sta nimeni sa deceleze intre studenti, angajati, pensionari, elevi in chirie etc.

Prezentati un certificat fiscal din care rezulta ca nu aveti nimic care sa va impiedice sa accesati subventia, care e problema (?)!

Poate nu intelegeti de ce, dar cei care stiu cum se luau subventiile anii precedenti va pot spune ca in conditiile limitarii banilor si pretentiile au devenit mai mari din partea guvernantilor si ca de aceste subventii care sunt tot din buzunarul nostru date (indirect) trebuie sa profite cei indreptatiti, nu mincinosii.
~ Conținut șters la cerere ~
Am cumparat de curand un apartament cu 2 camere in Navodari ,aceasta casa fiind singura mea avere cum s-ar spune si unde intentionez sa ma mut in mai putin de o luna.Ma incadrez in conditiile pentru subventii neavand,terenuri,alte venituri si alte case.Am un copil si singurul venit este salariul sotului minim pe economie in cartea de munca.Vroiam sa va intreb: daca nu am buletin de Navodari, atat eu cat si sotul ,buletinele noastre fiind pe adresa soacrei mele din Constanta,sunt exclusa de la dreptul la subventii?Trebuie musai sa am buletinul unde urmeaza sa domiciliez?sau nu e nevoie? Doresc raspuns urgent!!! va multumesc!
ContSters84764, utilizator
Trebuie sa probati in conditiile legii ,ca locuiti legal la adresa pentru care solicitati acordarea ajutorului de caldura