Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate ca economist
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate ca economist

Pot tine contabilitatea la firme doar cu diploma de economist ? Daca da, in ce conditii ?
Puteti tine, ca si angajat. Studii economice in contabilitate?
Nu, finante banci.
ca sa semnati bilantul va trebuiesc studii economice in contabilitate.
Credeti ca o sa va descurcati cu specializarea finante - banci?
e suficient "studii economice superioare". orice specializare.B-)
si eu am diploma de stiinte economice profilul finante banci.Legal nu poti tine evidenta contabila la nici o firma pentru ca nu esti membru CECCAR si nu poti deschide nici o firma in contabilitate daca nu ai adeverinta de la CECCAR.
Daca te descurci poti tine dar nui legal, si bilantul oricum nu poti semna, trebuie sa cauti un expert contabil care sa semneze bilantul.