Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sf.Gheorghe
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sf.Gheorghe

La multi ani ! tuturor ce isi serbeaza azi ziua numelui.
Sanatate, implinirea tuturor dorintelor.:vishenka:
Un sincer "La multi ani " primiti si din partea mea. Va doresc multa sanatate ,noroc si fericire tuturor acelora dintre Dvs. care purtati acest nume sfant . Si nu numai.
:vishenka:

Cu prietenie,
Gabriela Ionescu
Anul acesta biserica noastra ortodoxa a mutat sarbatorirea sf. Gheorghe din postul Pastelui a doua zi de Paste, deci pe 25 aprilie.
La multi ani tuturor acelora care detin nume sau derivate ale Sfantului Gheorghe
Totodata,in acest an acestora le revine obligatia sa mai amane sarbatorirea zilei,pana pe data de 25 04.2011,asa dupa cum o hotarat conducerea bisericii ortodoxe,asta pentru a nu strica oranduirea crestin ortodoxa referitoare la perioada de post
goe_07, utilizator
Aceasta amanarea se face pentru a ne intalni acum doar cu Isus in mormantarea sa, fara sarbatoriile decat cele de a acompania trupul insufletesc a lui Iisus, cu meditatiile asupra vietei noastre si de cele care si pe noi ne a acompaniat intregi vietei. Nu ne plangem pe El ci si pe noi, cu bucuria pentru ca stim ca a trea zile a inviat!.
alvarolipo a scris:

Aceasta amanarea se face pentru a ne intalni acum doar cu Isus in mormantarea sa, fara sarbatoriile decat cele de a acompania trupul insufletesc a lui Iisus, cu meditatiile asupra vietei noastre si de cele care si pe noi ne a acompaniat intregi vietei. Nu ne plangem pe El ci si pe noi, cu bucuria pentru ca stim ca a trea zile a inviat!.

=D>

La multi ani de Sf.Gheorghe :

[ link extern ]