Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Srl in insolventa. Bilant
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Srl in insolventa. Bilant

O societatea (srl) a declarat stare din Insolventa in data 28.12.2010. Fost administrator trebuie sa depuna bilantul pentru anul 2010?
pana la data ridicarii dreptului de administrare trebuiesc indeplinite formalitatile
Nu inteleg ce inseamna ca trebuie depus Bilant?
Buna seara .
Inseamna ca trebuie depus bilant contabil la D.G.F.P, iar temenul de depunere pentru bilantul pe 2010 este de 31 mai 2011 .
Marius Bote .
Marius Bote, Practician in insolventa
trebuie depus bilantul pentru 2010
bote marius a scris:

Buna seara .
...iar temenul de depunere pentru bilantul pe 2010 este de 31 mai 2011 .
Marius Bote .

Termenul de depunere este 30 mai 2011!

Legea prevede ca bilanturile societatilor comerciale se depun in termen de 150 de zile de la expirarea exercitiului financiar:
ianuarie = 31 zile
februarie = 28 zile
martie = 31 zile
aprilie = 30 zile
mai = 30 zile
TOTAL = 150 zile