avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Srl in insolventa. Bilant
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Srl in insolventa. Bilant

O societatea (srl) a declarat stare din Insolventa in data 28.12.2010. Fost administrator trebuie sa depuna bilantul pentru anul 2010?
Cel mai recent răspuns: Adrian Stoica , Practician in insolventa 06:55, 8 Mai 2011
pana la data ridicarii dreptului de administrare trebuiesc indeplinite formalitatile
Nu inteleg ce inseamna ca trebuie depus Bilant?
Buna seara .
Inseamna ca trebuie depus bilant contabil la D.G.F.P, iar temenul de depunere pentru bilantul pe 2010 este de 31 mai 2011 .
Marius Bote .
Ultima modificare: Marți, 3 Mai 2011
Marius Bote, Practician in insolventa
trebuie depus bilantul pentru 2010
bote marius a scris:

Buna seara .
...iar temenul de depunere pentru bilantul pe 2010 este de 31 mai 2011 .
Marius Bote .


Termenul de depunere este 30 mai 2011!

Legea prevede ca bilanturile societatilor comerciale se depun in termen de 150 de zile de la expirarea exercitiului financiar:
ianuarie = 31 zile
februarie = 28 zile
martie = 31 zile
aprilie = 30 zile
mai = 30 zile
TOTAL = 150 zile

Alte discuții în legătură

Termen bilant rodia rodia S-a modificat termenul de depunere a bilantului pt.2009? Nu este de 150 zile de la incheierea ex.fin.(pt.un SRL).? Am auzit niste zvonuri cum ca s-ar fi ... (vezi toată discuția)
Declaratia 101 doina2005 doina2005 societatea este pe pierdere,dar in trim 1,2 si 3 am declarat si platit impozit minim de 550.in declaratia 100 pentru trim 4 nu am trecut nimic.voi depune pana ... (vezi toată discuția)
Termen depunere bilant carmen carolina carmen carolina Buna ziua, Care este termenul de depunere al bilantului in cazul in care nu am depus declaratia 100 in decembrie? Stiu ca trebuie sa depun declaratia 101 ... (vezi toată discuția)