Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acelasi angajator, acelasi angajat, 2 CIM -uri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acelasi angajator, acelasi angajat, 2 CIM -uri

Intre acelasi angajator si acelasi angajat se incheie 2 contracte de munca pe durata nedeterminata:
- primul, cu durata de 6 ore - functia - inginer;
- al II-lea, cu durata 2 ore - functia - evaluator.
Credeti ca este corect:D
este corect, nu aveti de ca sa faceti griji
:D va referiti la faptul ca se respecta prevederile referitoare la cumulul de functii si la durata legala a timpului de muncaB-)
exact, conform art 35 pt cumul de functii si art 111 pt timpul de munca din Codul Muncii
Imi intariti convingerile:D multumesc
Si nu sariti pe mine, stiu ce prevede art. 35 :D Sorry, am sters mesajul principal din greseala :">
Florentina Ragalie, Consilier juridic