avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acelasi angajator, acelasi angajat, 2 CIM -uri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acelasi angajator, acelasi angajat, 2 CIM -uri

Intre acelasi angajator si acelasi angajat se incheie 2 contracte de munca pe durata nedeterminata:
- primul, cu durata de 6 ore - functia - inginer;
- al II-lea, cu durata 2 ore - functia - evaluator.
Credeti ca este corect:D
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:29, 4 Februarie 2009
este corect, nu aveti de ca sa faceti griji
:D va referiti la faptul ca se respecta prevederile referitoare la cumulul de functii si la durata legala a timpului de muncaB-)
exact, conform art 35 pt cumul de functii si art 111 pt timpul de munca din Codul Muncii
Imi intariti convingerile:D multumesc
Si nu sariti pe mine, stiu ce prevede art. 35 :D Sorry, am sters mesajul principal din greseala :">
Ultima modificare: Miercuri, 30 Iulie 2008
Florentina Ragalie, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Cumul de functii lt lt Buna ziua, Daca o persoana are un CIM incheiat pe perioada nedeterminata, cu o norma de timp de 8 ore, pentru o anumita functie, se poate face un act ... (vezi toată discuția)
Doua cim cu 8 ore miroslava miroslava Buna ziua! Va rog frumos sa ma informati daca putem sa incheiem un CIM cu opt ore unui salariat care lucreaza si ca profesor tot opt ore. Stiam ca orice ... (vezi toată discuția)
Munca la domiciliu denaeira denaeira Firma noastra are posibilitatea de a da munca la domiciliu (va fi munca in acord,fiecare faza de lucru are o norma de timp care va fi inmultita cu un tarif ... (vezi toată discuția)