Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... copil incredintat tatalui,nu locuieste cu acesta......
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

copil incredintat tatalui,nu locuieste cu acesta......

daca in divort,tutela s.-a acordat tatalui,dar acesta nici macar nu locuieste cu copilul,e motiv intemeiat pt o ancheta sociala?i s-a incredintat copilul lui si mamei ;dar in final ,copilul e crescut sieducat de bunica,tatal locuieste in concubinaj cu alta persoana si are alt copil,,,,,
Va recomand sa faceti cerere de reincredintare.
pana la urma cui ii e incredintat? acum e in incredintarea tatalui si il vrea in incredintare, mama?
da,mama nu are decat drept la vizita o luna pe an;nu e neaparat vorba de reincredintare ci de a se asigura ca tatal isi indeplineste o ,bligatiile;mama vrea sa faca cerere de reicredintare,dar trebuie sa aiba motive intemeieta ,banuiesc.:de asta era intrebarea,multumesc mult pt raspuns
Mai asteptati 3 luni si cereti custodie comuna!!!Asa ca...Doamne Ajuta!!! Pana atunci tatal raspunde de soarta copilului...
a.. deci mama nu-l vrea sau nu e disponibila , ci doreste ca tata daca tot a cerut incredintarea lui, sa si stea cu el si sa-si indeplineasca obligatiile de tata, sa se ocupe de cresterea si educarea lui. am inteles corect?