Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... plangere contraventionala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

plangere contraventionala

As dori sa stiu pe numele cui trebuie facuta plangerea contraventionala in situatia in care procesul verbal este intocmit pe numele soferului dar prin procesul verbal intocmit de un agent sef al politiei rutiere s-a dispus confiscarea marfii ce apartine societatii comerciale, soferul fiind angajat al societatii comerciale iar masina cu care s-a facut transportul apartine tot societatii comerciale?
Va multumesc!
în numele societății.
Chiar daca despre societate nu se face absolut nici o referire in procesul verbal?
Aveti acte pe marfa?Puteti dovedi ca aceasta marfa apartine societatii?
andymaurul, utilizator
multumesc!
da, a fost cumparata cu borderou de achizitie si am gasit in acest sens un recurs in interesul legii care prevede ca prezentarea ulterioara a actelor privind marfa licita duce la anularea procesului verbal, decizia nr. 1 din 18.02.2002 a C.S.J.