avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ESTE LEGAL?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ESTE LEGAL?

Este legal ca fiecare angajat sa beneficieze de o zi libera in cursul saptamanii deoarece nu prea au de lucru si sa lucreze 4 ore sambata? Ce inconveniente exista dpdv salarial sau ca timp de lucru dacas-ar aplica acest program?
Daca da acest lucru se poate mentiona in CCM?

Alte discuții în legătură

Libere legale maria v maria v Buna ziua Dupa ce am nascut nu am luat concediul de intretinere copil de pana la 2 ani si am mers la serviciu. Mi s-a acordat programul de lucru de 6 ore ... (vezi toată discuția)
Salariat care munceste sambata iolanda76ada iolanda76ada Varianta 1 : Un salariat cu program de 8 ore de luni pana vineri, lucreaza si 2 sambete pe luna cate 4 ore/ sambata; sporuri salariale 2% spor pt lucrul peste ... (vezi toată discuția)
Care este sporul daca lucrezi in tura continua? robertdin robertdin Buna ziua! La mine la serviciu a inceput sa se lucreze 2 zile schimbul 1, 2 zile schimbul 2, doua zile schimbul 3 si doua zile libere. Pentru asta primim ... (vezi toată discuția)