Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... amanare un termen daca n-am avocat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

amanare un termen daca n-am avocat

Se poate cere aceasta doar la primul termen sau la orice termen?
Doar la primul termen puteti cere amanarea termenului pentru pregatirea apararii.
la orice termen pe motive medicale sau pentru angajare aparator sau alte motive temeinice...
Mai pot cere amanare termen pe motiv ca n-am avocat daca am depus deja intampinare?
Aveti va rog niste articole de procedura?
Daca cereti la alt termen e posibil ca instanta sa nu admita amanarea pt angajare aparator.

Edit later: lasati articolele, cereti pur si simplu.
Ana-Maria Dutescu, Avocat
Art. 156 c.proc.civ.
Instanta va putea da un singur termen pentru lipsa de aparare, temeinic motivata.
Cand instanta refuza amanarea judecatii pentru acest motiv, va amana, la cererea partii, pronuntarea in vederea depunerii de concluzii scrise.