avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal pentru functionari publici, demnitari?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal pentru functionari publici, demnitari?

Contractele functionarilor publici trebuiesc trimise in revisal? exista vreo baza legala care prevede acest lucru?ei sunt angajati in baza legii functionarilor publici insa au si contract de munca.
dar demnitari si consilieri locali?....ma poate ajuta cineca cu un raspuns concret

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate Anton_S Anton_S Bună ziua. La alegerile locale din iunie am câştigat un mandat de consilier local si am fost validat. Recent, mi s-a propus ocuparea unei funcţii publice ... (vezi toată discuția)
Detasarea ysa23 ysa23 Buna ziua, as dori sa intreb daca stiti de existenta vreunei prevederi legale care sa impiedice detasarea unei persoane (consilier juridic) al carui contract ... (vezi toată discuția)
Declaratia de avere si interes silana07@yahoo.com silana07@yahoo.com Buna ziua Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. As dori sa stiu daca un director de la o asociatie, care este si consilier judetean, trebuie sa completeze ... (vezi toată discuția)