Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... am fost chemat de asigurari la negocieri fata an fata ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

am fost chemat de asigurari la negocieri fata an fata pentru dosar vatamare corporala

am fost victima unui accident find pasager antrun auto.Am 18 zile iml am ramas cu un semn vizibil pe frunte am avut fractura de coasta fisura cot stang traumatism coloana cervicala plaga frontala stanga.Acum sunt chemat la negocieri fata an fata.va rog saa ami spuneti cum sa port aceste negocieri cam cat sa cer,firma de asigurari nedorind sa ajungem an instanta.Si nici eu nu doresc sa o mai lungesc
benefic ar fi sa va insoteasca in avocat...
ati primit notificare din partea lor???
telefonic. am fost chemat la discuti privind daunele morale si materiale.Stiu ca ar trebui sa merg cu un avocat dar mam saturat de avocatii mei.vreau saami spuneti cam cat sacer si cum
atunci alegeti-va un alt avocat. problema este ca dumneavoastra nu aveti cunostinte juridice ci mergeti acolo doar cu o suma pe care o negociati si pe care ei vor dori sa o scada aducandu-va tot felul de argumente juridice in acest sens, argumente pe care nu veti sti cum sa le rasturnati
degeaba va spun ca nu vreau avocat cu mine vam cerut sfatul sa stiu cat sa cer
pt daune morale nu cred ca ar trebui sa coborati sub 50.000 lei prin urmare trebuie sa porniti de la o suma mai mare. Pentru daunele materiale solicitati cat v-au costat tratamentele si medicamentele pe care le-ati luat si faceti dovada cu inscrisuri.