Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren intravilan CF, primaria zice ca e extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren intravilan CF, primaria zice ca e extravilan

Detin un teren care in CF apare ca si intravilan, am platit si impozit pe el ca si intravilan, cand s-a dus arhitectul sa ceara autorizatie de constructie primaria a spus ca nu se poate, ca la ei figureaza ca extravilan, ce pot face?
Cereţi un extras de C.F de informare de la OCPI şi cu el vă duceţi la primărie. Primăria este obligată să-şi actualizeze planurile după planurile OCPI.
am deja asa ceva, scrie clar intravilan, ce fac mai departe? ma duc cu acest document la primarie ?
crsmarius10, utilizator
am fost azi la primarie, m-au pasat de la un birou la altul, la ei apare ca si extravilan, mi-au arata harti, etc, o sa ii dau in judecata ca altceva n-am ce face, am schita pe care apare ca intravilan, am cf pe care apare ca intravilan, la ei pe harti apare ca extravilan, nu ma gandeam sa nu se respecte drepturile in Romania in halul acesta.
Exista posibilitatea sa se fi "mutat" din intravilan in extravilan fara stirea dvs?
e posibil asa ceva? legal vorbind?