avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 416 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit imobil proprietate firma
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit imobil proprietate firma

Buna ziua

Am o mareeeeeeeeeeeee dilema X-(
am fost azi la Directia de Taxe si Impozite sa platesc impozitele la mijloacele de transport si imobilul care se afla in proprietatea firmei si stupoareeeeee
la imobil nu am platit impozitul care trebuia calculat la valoarea imobilului ce figureaza in balanta contabila -pe care de altfel la solicitarea lor o depun la fiecare inceput de an-ei mi-au marit valoarea imobilului de 7 ori pentru ca eu nu am cerut unui evaluator o evaluare la acel imobil si sa ridic valoarea imobilului la valoarea precizata de un eventual evaluator si in lod de 9-10 milioane cat plateam pana acum trebuie sa platesc 60 milioane lei vechi
Precizez ca nu am primit nici-o adresa de la directie in decursul anului care sa ma anunte ceva
va roggggggggggg ajutorrrrrrrrrrrr

Alte discuții în legătură

Scoatere autoturisme din evidenta contabila marcusalex marcusalex Buna ziua, am si eu o mica intrebare.Am avut un SRL pe care de anul acesta l-am suspendat, si in contul 2133 am inregistrata o anumita valoare rezultata din ... (vezi toată discuția)
Impozit cladiri sediu social oviiul oviiul buna ziua, am un PFA sediul social pe adresa parintilor, contract de comodat, fara decontarea cheltuielilor, cod CAEN-6202-activitati consultanta ... (vezi toată discuția)
Lichidare imobile de pe firma valentin1193 valentin1193 buna ziua,am suspendat firma,si pe firma am cumparat un spatiu cu bani adusi de mine la inceput ,acum doresc sa stiu solutia cea mai ieftina de a intra in ... (vezi toată discuția)