avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sarpanta fara autorizatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sarpanta fara autorizatie

Buna seara, cand m am mutat in acest bloc la et 4, sarpanta era ridicata, de vroe 2 ani imi ploua in casa mie si vecinului , caci lipseste o folie de azbociment, multe sunt crapate, la vecinul din dreapta s a surpat cu totul, este chiar u pericol pentru trecatori, jos exista cafenele, banci, vecinii mi au spus ca ei nu contribuie cu nimic ca sarpanta a fost ridicata fara acordul lor de cei care locuiau la 4 in aceea vreme, urmand sa si faca ulterior mansarde,
La 4 stam patru familii, din care 2 chiar din cei vechi, pe care nu i ploua si nici nu stau aici, si nici nu vor sa repare nimic, stau la case, si noi, venitii de cativa ani, pe care ne ploua, apartamentele sunt adiacente
Am fost la primarie sa ma interesez, la corpul de control, nu exista autorizatie, si lucrarea nu a fost terminata,
Intrebarea este simpla, ce cale legala exista sa putem noi repara partea noastra, fara acordul celorlalti doi vecini, m au si amenintat ca sa nu ma ating de acoperisul lor,#-o#-o#-o
Va multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Mansardarea locuintei in curte comuna, 96,6%acord vecini...suficient? miche miche Buna ziua. Va rog frumos sa ma sfatuiti si pe mine intr-o problema. Locuiesc in Brasov intr-un imobil cu mai multi locatari. 13 apartamente distribuite in 4 ... (vezi toată discuția)
Despre asociatie Caemen Caemen Buna dimineata.Sunt din Sv stau la bloc si vecini de la et.4 nu au lasat sa se faca serpanta deasupra lor.acuma cand ploua afara le ploua si in casa.spunet-mi ... (vezi toată discuția)
Acoperisul blocului este parte comuna? andrei_70 andrei_70 Am cumparat un apartament la ultimul etaj al blocului. Blocul are acoperis insa la momentul achizitiei apartamentului nu am cerut nimanui acte sau ... (vezi toată discuția)