avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt de la locul de munca
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt de la locul de munca

am furat de la firma unde lucrez niste bunuri in valoare de 10000 ron,inca nu sunt siguri cine a furat dar ne ancheteaza pe toti,la politie nu am fost chemati nici unu de la firma..
Asi dori sa stiu ce se poate intampla daca isi vor da seama ca eu am sustras lucrurile.
Asi putea face puscarie sau s-ar intampla altceva?
Mai am un dosar la politie dar nu este trecut in cazier,ptr ca m-am inteles sa le restitui paguba.
Se poate sa-mi bage amandoua dosare si sa fiu inchis?
daca se dovedeste ca dvs sunteti autorul infractiunii, atunci puteti fi trimis in judecata si condamnat la pedeapsa inchisorii.
nu se poate pica la o intelegere.
ce incadrare este ?
incadrare furt intelegere nu ,dar puteti achita prejudiciul si atunci aveti o atenunanta
adica ce se poate intampla?
daca achit prejudiciul
mai pot fi inchis?

Alte discuții în legătură

Imi poate raspunde cineva!!!!???? ce sa inteleg ? multumesc ioanax ioanax Caseaza in parte ambele hotarari, inlatura art. 86 cod penal indice 1 si 5, art 71 alineatul 5 Caseaza in parte ambele hotarari, inlatura art. 86 cod penal ... (vezi toată discuția)
Inchisoare cu suspendare picika picika buna in februarie 2011 am fost condamnat 10 luni inchisoare cu suspendare....intre timp am avut un alt proces si in martie 2011 am fost condamnat la 2 ani ... (vezi toată discuția)
Suspendarea pedepsei imac imac Buna ziua In cazul recunoasterii faptei cf art 320 indice 1 se poate cere suspsndarea pedepsei? (vezi toată discuția)