Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie aprobata fara plata salariului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie aprobata fara plata salariului

Mi-am dat demisia dupa ce am dat un preaviz de 2 saptamani de la magazinul unde am lucrat ca vanzatoare pe un salariu de 650 net fara zile libere fara zile de sarbatoare fara compensatii program de lucru de 8 ore zilnic Am lucrat timp de 3 luni si15 zile Dupa 2 saptamani de cand am inceput serviciul mi s-a facut inventar si am preluat gestiunea dupa trei luni de munca mi s-a facut inventar si a reiesit un minus de 52milioane la o vanzare medie de 1000 de ron pe zi Eram angajata cu inca 2 fete Nu am vrut sa accept rezultatul si am venit din proprie initiativa si am luat actele l-a mana si a iesit suma de 1250 ron netrecuta la iesiri Deci a mai ramas un minus de 40 milioane.Precizez ca a intrat si a iesit marfa din magazin fara forme legale si situatia asta nu am putut sa o verific .Ce pot face sa-mi iau salariul pentru luna lucrata pentru ca eu nu am gresit in nici un mod.De cand m-am angajat nu am semnat nimic in afara de demisie.Va multumesc Sandy
De cand m-am angajat nu am semnat nimic in afara de demisie.

Sa intelegem ca nici c.i.m. nu ati semnat?
Faceti o adresa/scrisoare catre ITM in care povestiti ce va nemultumeste, ce considerati ca e ilegal.
Daca nu ati avut c.i.m. , este posibil sa fiti sanctionata contraventional de catre ITM pentru munca la negru ...
Cum putea sa-si dea demisia daca nu avea c.i.m. ?:-/
Daca cititi mesajul initial este specificat ca : De cand m-am angajat nu am semnat nimic in afara de demisie. .. prin urmare, exista posibilitatea sa nu fie semnat c.i.m.