avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 346 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cerere salariu mediu pe unitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cerere salariu mediu pe unitate

Am si eu o rugaminte, daca imi puteti spune ce trebuie sa contina o cerere pentru salariu mediu pe unitate.
Cel mai recent răspuns: raluca191 , utilizator 12:30, 18 Martie 2013
orice cerere trebuie sa aiba un obiect (salariul) si o cauza/temei legal sau CIM sau contract colectiv.
In cerere veti mentiona aprobarea acordarii unui salariu mediu pe unitate , motivul acordarii si baza legala a acordarii ...
Nu m-am exprimat bine, ma refeream daca cererea trebuie sa contina si extras din contractul colectiv de munca unic la nivel national 2011-2014, respectiv art.51 lit. c
CCMN invocat de dvs nu exista ... a ramas in stadiu de proect, intrucat nu a fost inregistrat la Minsiterul Muncii .. un act juridic nevalabil nu poate fi invocat pentru a se beneficia de drepturile prevazute in acesta ...
Pai atunci cum trebuie sa ma exprim, efectiv in cerere, la unitatea unde lucrez trebuie sa le dau si putin mura'n gura, baza legala, altfel risc sa nu imi aprobe cererea.
Deasemenea ma intereseaza si cererea de suspendare a contractului de munca, pt. indemnizatie.

Alte discuții în legătură

Salariu mediu pe unitate pt nou nascut daniellem daniellem Buna ziua!Urmeaza sa nasc in 2 - 3 saptamani iar firma la care lucrez ( invatamant ) mi-a spus ca anul acesta nu au buget pt salariul de nou nascut.In aceste ... (vezi toată discuția)
Salariu mediu pe unitate oanacarlan oanacarlan Buna dimineata!Va rog sa-mi spuneti daca se mai acorda un salariu mediu pe unitate!V-am trimis ce am gasit referitor la acest drept.Va multumesc! După ... (vezi toată discuția)
Drepturi banesti pentru mamele care au nascut lucialuca lucialuca Buna ziua! Care sunt drepturile banesti de care beneficiaza o femeie care a nascut, fiind angajata intr-o unitate de stat (spital), in afara de indemnizatia de ... (vezi toată discuția)