Forum Discuţii juridice Executare silită Convocarea Adunarii Generale a Creditorilor Obligatari
Discuție deschisă în Executare silită

Convocarea Adunarii Generale a Creditorilor Obligatari

Buna ziua,

Am o intrebare legata de o speta mai specifica.

Speta: sunt detinatorul unor obligatiuni emise de o administratie locala, listate la Bursa de Valori Bucuresti. Detin 20% din totalul emisiunii, iar primaria respectiva nu a platit ultimele rate; orice incercare de a rezolva pe cale amiabila problema a esuat.

Intrebare: cum pot convoca Adunarea Generala a Creditorilor Obligatari? se poate face acest lucru pentru o administratie locala?

Legi care acopera aceasta speta: Legea 273/2006 a finantelor publice, Legea 297/2004 privind piata de capital

Multumesc pentru raspunsul oferit. As aprecia si o motivare a raspunsului.
rlefter, utilizator